Reprezentantka Marie Havlíčková dokáže upoutat pozornost nejen florbalovým uměním

1. únor 2022

Florbalistka Marie Havlíčková zdědila umělecký talent po otci a její starší sestra ji přivedla k celoživotní lásce... tetování. Mladá obránkyně se tak dnes nevěnuje pouze malbě na plátno, ale také na kůži.

Obránkyně florbalového Chodova a národního týmu Marie Havlíčková sice studovala v Praze soukromou kadeřnickou školu, ale ve svém volném čase daleko víc rozvíjela svůj umělecký talent. Věnuje se totiž malbě na plátno a v posledních měsících také, čím dál tím víc, tetuje.

Marie Havlíčková

"Tetování mně provází také už od malička.Mojí sestře přibývaly na těle nějaké omalovánky. Mně se to vždycky strašně líbilo," říká dvacetiletá florbalistka Marie Havlíčková, která na přelomu listopadu a prosince debutovala na seniorském světovém šampionátu.

Sama má několik tetování a ráda se s nimi chlubí. Třeba na sociálních sítích ukázala to, které jen tak někdo vidět nemůže. Přes celá záda má totiž kolem páteře nápis Láska hojí všechny rány.

Havlíčková má svůj vlastní osobitý styl nejen tetování. Často maluje abstraktní čáry, které se znovu těžko dají napodobit a jsou tak naprosto jedinečné. Její spoluhráčky z klubu i reprezentace jí ale zatím tak velký prostor na svém těle nedaly.

autoři: Jakub Kanta , JMys
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová