Režisér Troška točí v přerovském skanzenu Zakleté pírko. Nejvíc starostí mu dělají slepice

24. květen 2019 17:28
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zdeněk Troška začal natáčet novou pohádku Zakleté pírko

Ve skanzenu v Přerově nad Labem natáčí režisér Zdeněk Troška svou devátou pohádku. Na herce si nestěžuje, neposlouchají ho ale prý slepice a další domácí zvířata. 

Do skanzenu se Zdeněk Troška podle svých slov vrátil popáté. "Nejdřív dva díly Z pekla štěstí, potom Čertova nevěsta a Čertoviny. A teď znovu," vyjmenovává. 

Pohádku Zakleté pírko napsal společně s Markem Kališem. Je o chudé dívce, která žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami. 

Díky kulisám skanzenu natáčení vypadá jako na staročeském venkově. Na dvoře nechybí ani domácí zvířata, třeba slepice nebo kozy. "Tak to jsem si zadělal. Nechtějí poslouchat, dělají si, co chtějí. V momentě, kdy řekneme akce, tak všechna ta zvířata zalezou pod vůz, do stodoly, do stínu a dvůr je prázdný," naoko se zlobí režisér. 

Hlavní roli Aninky si zahraje osmnáctiletá Anastasie Chocholatá, kterou si režisér Troška vybral na konkurzu. V pohádce se dále objeví například Lukáš Pavlásek, Lucie Polišenská, Šárka Vaculíková nebo třeba Dana Syslová.

Zlaté pírko uvidí první diváci před Vánocemi, do široké distribuci půjde pohádka v lednu 2020.

autor: Michal Trnka
Spustit audio