Řidič autobus Daniel Kovacs: Na své trase znám každý patník a cestující mám moc rád

5. listopad 2020

Daniel Kovacs řídí profesionálně už přes 20 let. K ježdění ho přivedl tatínek, který byl řidičem z povolání celý život.

Daniel Kovacs z Berouna začínal jezdit s dodávkou, pak přesedl do kamionu, s kterým jezdil nejprve v mezinárodní dopravě, následně tady po republice. Nakonec ho zlákal autobus. S tím nejprve jezdil zájezdy po Evropě, ale chtěl být už víc doma, tak přijal nabídku jezdit linkovým autobusem na trase Hořovice - Příbram.

"Povolání řidiče autobusu mě přitahovalo od mala. Mám rád, když vezu více lidí a mohu s nimi komunikovat. Občas si připadám jako farář, dozvím se od cestujících skoro všechno," přibližuje Daniel Kovacs, ktreý má své cestující opravdu rád.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.