Rok 1967: Zvítězili Eva Pilarová a Waldemar Matuška

11. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Waldemar Matuška a Eva Pilarová v představení Láska nebeská, Semafor

Eva Pilarová získala zatím nejvyšší počat hlasů v historii ankety, na první místo se vrátil Waldemar Matuška. Hitem roku se stala píseň Náhrobní kámen.

Zajímavosti ze světa roku 1967: skvělé ovace sklidil v „sedmašedesátém“ československý pavilon na světové výstavě EXPO v Montrealu v Kanadě.

Hlasující v anketě Zlatý slavík měli tentokrát své hlasy zaslat pro nejlepší tři zpěváky, tři zpěvačky a tři písničky. Hitem roku se stala píseň Náhrobní kámen a bylo to teprve potřetí v historii, kdy nevyhrál hit nazpívaný Karlem Gottem.

Zatím absolutně nejvyšší počet hlasů ze všech dosavadních ročníků Slavíků získala Eva Pilarová a stala se tak Zlatou slavicí pro rok 1967. Karel Gott se stal poprvé Stříbrným slavíkem a po letech se na první místo vrátil Waldemar Matuška. Stal se tak podruhé v historii Zlatým Slavíkem.

autoři: Martin Hrdinka , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.