Rok 1967: Zvítězili Eva Pilarová a Waldemar Matuška

11. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Waldemar Matuška a Eva Pilarová v představení Láska nebeská, Semafor

Eva Pilarová získala zatím nejvyšší počat hlasů v historii ankety, na první místo se vrátil Waldemar Matuška. Hitem roku se stala píseň Náhrobní kámen.

Zajímavosti ze světa roku 1967: skvělé ovace sklidil v „sedmašedesátém“ československý pavilon na světové výstavě EXPO v Montrealu v Kanadě.

Hlasující v anketě Zlatý slavík měli tentokrát své hlasy zaslat pro nejlepší tři zpěváky, tři zpěvačky a tři písničky. Hitem roku se stala píseň Náhrobní kámen a bylo to teprve potřetí v historii, kdy nevyhrál hit nazpívaný Karlem Gottem.

Zatím absolutně nejvyšší počet hlasů ze všech dosavadních ročníků Slavíků získala Eva Pilarová a stala se tak Zlatou slavicí pro rok 1967. Karel Gott se stal poprvé Stříbrným slavíkem a po letech se na první místo vrátil Waldemar Matuška. Stal se tak podruhé v historii Zlatým Slavíkem.

autoři: Martin Hrdinka , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?