Romana Richterová o urologických zánětech

23. leden 2012

S uroložkou MUDr. Romanou Richterovou z Nemocnice Na Bulovce a Lékařského domu Holešovice jsme mluvili o příčinách vzniku urologických zánětů.

Probírali jsme i příznaky, kterými se tyto záněty projevují. Hovořili jsme o tom, kde mohou lidé, kteří mají podezření, že trpí urologickým zánětem, hledat pomoc. Povídali jsme si i o způsobech léčby těchto zánětů. A mluvili jsme i o tom, jak lze preventivně předcházet jejich vzniku.

Urologické obtíže jsou jedním z nejčastějších onemocnění v populaci. Trpí na ně především ženy. Nevyhýbají se však ani mužům. Lidé přitom většinou neví, že neléčený akutní urologický zánět může časem přerůst v chronickou formu. Kvůli ní pak může dojít i k zánětům ledvin. K častým příznakům infekčních onemocnění močových cest patří především časté nucení na močení, pálení a řezání při močení a bolesti podbřišku.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová