Russell Moore & 3rd Tyme Out

16. únor 2020

Russell Moore je skvělý americký kytarista a zpěvák, který začal svou kariéru v kapele Doyle Lawsona, odkud po pár letech odešel a založil si vlastní skupinu 3rd Tyme Out. 

Skupina přinesla do bluegrassu novou energii a unikátní zvuk a i dnes po téměř 30 letech existence je jednou z nejžádanějších kapel v oboru a byla již 7x vyhlášena IBMA kapelou roku, když samotný Russell Moore získal 6 ocenění jako zpěvák roku. Současná sestava je kombinací bluegrassových veteránů a skvělých mladých hráčů.

Wayne Benson je v kapele už mnoho let a více než 20 let je jedním z nejlepších mandolinistů na světě. Na banjo hraje Keith McKinnon a na housle Nathan Aldridge’s. Dustin Pyrtle je nejnovějším členem kapely, hraje na basu a zpívá. Je to zřejmě nejlepší složení v celé 28 leté historii kapely. Dva pražské koncerty Russell Moore & IIIrd Tyme Out byly v sobotu 8. února jedinými letošními koncerty v Evropě a jaké to bylo, se můžete dozvědět v našem pořadu.

autor: Sandy Nosek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.