SDH Zdiby na Praze-východ

3. červen 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy SDH Zdiby
0:00
/
0:00

Zdiby najdete asi 9 km severně od Prahy v okrese Praha-východ. Pod obec patří ještě osady Veltěž, Přemyšlení a Brnky. Kousek od Zdib protéká řeka Vltava. První písemná zmínka o obci je z roku 1266. Ve Zdibech žije asi 3 tisíce obyvatel.

SDH Zdiby má 68 členů, z toho je 13 žen a 27 dětí. Pořádají nebo spolupořádají mnoho akcí, např. zábavu, čarodějnice a dětský den. V září oslaví 115 let od založení sboru. Jsou zařazeni v JPO III. Nejčastěji hasí zapálené kontejnery a pomáhají při povodních. Třeba v roce 2013 byli 10 dní v obci Řež. Z techniky mají k dispozici mimo jiné Liaz K101 CAS25, TA Peugeot Boxer, dýchací přístroje a dokonce i termokameru.

Dobrovolné hasiče z obce Zdiby na Praze-východ můžete až do pátku 10. června 2016 do 15:00 podpořit v soutěži Dobráci roku zasláním SMS ve tvaru DOBRACI (mezera) ZDIBY na číslo 900 11 04. Technicky zajišťuje ATS Praha. Cena jedné SMS je 4,- Kč včetně DPH.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.