Se zásobováním obyvatel pitnou vodou z vodárenských nádrží, nebudeme mít letos problém, říká šéf Povodí Vltavy

27. červen 2023

Hostem pořadu K věci byl generální ředitel Povodí Vltavy Petr Kubala.

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořil Petr Kubala o stavbě bezpečnostního přelivu na Orlické přehradě, která nebude financována z Národního plánu obnovy, o tom, jaká je to komplikace i tom, jak jsou na začátku sezony naplněné řeky a přehrady v povodí Vltavy.

„Můžu říct, že všechny přehrady máme v podstatě naplněné. Ono jaro bylo docela dobré, takže se pohybujeme od nějakých 80 do 99 % naplnění. Takže pokud se týká zásobování obyvatel pitnou vodou z vodárenských nádrží, tak tam můžu říct, že nebudeme mít celý tento rok problém. Pokud se týká využívání ve víceúčelových nádrží, které nám slouží zejména k nadlehčování průtoku v období sucha, tak jsou také naplněny, takže tu funkci budou plnit," uvedl Petr Kubala.

 Poslechněte si celý rozhovor v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.