Sečská traverza

25. listopad 2019

Na přelomu 80. a 90. let minulého století se v tehdejším Československu neměnily jen společenské pořádky. I zločin se začal ubírat jinými cestami. Ačkoli oficiálně byl trest smrti zrušen, v podsvětí popravy právě začínaly. Přečtěte si případ vraždy podnikatele přivázaného k železné traverze.

V roce 1992 našli v Sečské přehradě na Chrudimsku zastřeleného muže. A vzápětí policejní potápěči při hledání vražedné zbraně na dně nádrže objevili další tělo, tentokrát přivázané k železné traverze. Patřilo bývalému podnikateli.

Východočeští kriminalisté tak začali rozplétat podivný případ brutálního vyřizování účtů mezi někdejšími společníky. Komu ale patřilo první tělo a měly obě vraždy nějakou souvislost?

Na to se zaměří vyšetřovatelé dalšího Kriminálního případu Čech, Moravy a Slezska, který pro Český rozhlas na motivy knihy Miroslava Antla Gaunery nemám rád upravil Milan Dus.

V režii Pavla Krejčího účinkují herci královéhradeckého Klicperova divadla Jan Vápeník, Filip Richtermoc a Kamila Sedlárová.

autor: Pavel Kozler
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...