Semínka do perlitu, nádobu na teplé místo aneb jak doma vysévat zeleninu

16. únor 2018
Technika přepichování

Nenechávejte všechno na poslední chvíli, především u zeleniny byste tvrdě narazili. Třeba papriky a lilky je třeba začít předpěstovávat zhruba tři měsíce před výsadbou do skleníku, fóliovníku nebo i ven. Správně byste na ně tedy měli myslet už zhruba v druhé polovině února.

Semínka lze vysévat do perlitu a výsevní nádobu umístit na teplé místo. Papriky nejlépe klíčí při teplotách nad 22 stupňů. Nesmíme být nedočkaví, proces trvá minimálně 8 dnů (pokud osivo namočíme před výsevem na 1 den do teplé vody), obyčejně však 2-3 týdny.

Přesazujeme

Klíčící rostlinky přepichujeme do misek se substrátem. A jak narůstají, přesazujeme je dál. Při posledním přesazování můžeme odrůdy paprik, které nerostou nijak bujně, vysadit po dvou rostlinách. Lze je též vysadit hlouběji, pokud jsou z nedostatku světla „vytažené“. V době výsadby obyčejně mívají sazenice květy, někdy i malé plůdky.

Rostlinky přepichujeme poté, co vzejdou (v tomto případě rajče)

Pokud jsme si nevzpomněli včas, velmi rané odrůdy určené k rychlení můžeme vysít ještě počátkem března. Zvládnou manko dohnat a přinést slušnou úrodu.

Jak na artyčoky

Kdo by chtěl venku pěstovat artyčoky, měl by je vysít už v únoru. Jde o trvalku, ale sazenice musíte po ledových mužích na stanoviště umístit vyspělé, aby první zimu přežily bez problémů.

Spustit audio
autor: Ivan Dvořák, časopis Zahrádkář