Seriál Kolo pro život přilákal do Mladé Boleslavi rekordní účast

10. květen 2014

Krásnou louku v Mladé Boleslavi zaplnili cyklisté, profesionálové i nadšení amatéři, velcí i malí. Dohromady jich bylo skoro sedmnáct set, což znamenalo rekordní účast v historii.

„Tolik lidí jsem nečekal. Vzhledem k počasí a bahnité trati jsem si myslel, že to hodně závodníků odradí,“ svěřil se v cíli závodu jeho ředitel Josef Hladík.

Hlavní trať měřila 56 kilometrů. Nechyběly ale ani ty kratší nebo trasy určené například pro rodinné týmy. Na své si přišli všichni. Od dříve narozených až po ty nejmenší.

Právě účast více než čtyř stovek nejmenších byla pro všechny tou nejlepší možnou odměnou.

„Děti to baví, mají radost a učí se základní sportovní dovednosti. Vyhrávat, prohrávat, zvednout se a jet dál. Emoce jsou reálný, někdo brečí, jiný se směje a příště je to obráceně,“ říkal Josef Dressler, dvojnásobný mistr světa v biketrialu, evropský šampion a také muž, který dvacetkrát ovládl mistrovství České republiky.

Závodní trať vedla převážně po silnici, ale také terénem. Bahno všem jízdu maximálně ztížilo. V kategorii žen se s nástrahami vypořádala nejlépe česká reprezentantka v cyklokrosu i na horských kolech Pavla Havlíková.

„Bahna bylo hodně, protože v předchozích dnech pršelo, ale jinak se jedná o profilově jednodušší závod. Jede se hodně po silnici a stačí se někde zašít do háku a šlapat, co to dá.“

A Pavla Havlíková se toho skutečně držela. I vítězství v seriálu Kolo pro život má pro ni cenu. „Každé vítězství se počítá a mám ze závodu dobrý pocit. A to je hlavní.“

Jen pár metrů od domova si zazávodil třetí muž letošního mistrovství České republiky v cyklokrosu Vladimír Kyzivát.

autoři: ppe , Vojtěch Bureš
Spustit audio