Slavíme 80. narozeniny Karla Gotta!

1. červenec 2019

Oslavy životního jubilea Karla Gotta jsou tady! Až do 14. července si budeme připomínat jeho největší hity a také soutěžit o jeho desky.

O narozeninovém víkendu přidáme vaše osobní gratulace nebo Hvězdné návraty, ve kterých se Karel Gott představí nejen jako vypravěč anekdot a vtipů. Nesmíme zapomenout ani to, že jsme pro vás vybrali jeho nejznámější duety, které uslyšíte ve speciálních večerních hodinách nazvaných Zlaté duety Karla Gotta.

A co vás čeká v tomto týdnu?

Připravte se na soukromé výpovědi jeho kamarádů a spolupracovníků. Kde a za jakých okolností se s Karlem Gottem poznali, co na něm mají nejraději, jestli trpí hvězdnými manýry nebo jestli umí domácí práce. To všechno prozradí například muzikant Felix Slováček, textař Eduard Krečmar, zpěvačky Bára Basiková a Helena Vondráčková a mnozí další.

To vše uslyšíte v rubrice Fenomén Karel Gott, kterou pro vás vysíláme celý tento týden vždy v ranním a odpoledním vysílání.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.