Slávisté vědí, že se od nich v Tallinnu hodně očekává. Tlak ale zatím nevnímají

03667412.jpeg

Ve čtvrtek vstoupí do nové fotbalové sezony první český tým. Pražská Slavia se do evropských pohárů vrací po více než šesti a půl letech absence. Druhé předkolo Evropské ligy rozehraje v Tallinnu na hřišti tamní Levadie.

„Určitě je velké očekávání,“ cítí i trenér Slavie Dušan Uhrin mladší, že hlavně fanoušci si asi nepřipouštějí nic jiného než postup.

V ten doufají také hráči a tlak na úspěch se zatím snaží nevnímat. „Zatím ho nevnímáme. Kdybychom neuspěli nebo neuhráli ideální výsledek, asi bychom ho vnímali. Jdeme si za svým, chceme hrát svojí hru a věřím, že to zvládneme,“ myslí si Josef Hušbauer.

Záložník sešívaných je – co se týká startů v evropských pohárech – nejzkušenějším hráčem ve slávistickém týmu. Klub v letní pauze znovu přivedl několik nových fotbalistů, aby zvýšil konkurenci na jednotlivých postech a celkovou sílu kádru.

„Kádr jsme nerozšířili, protože zas až tolik hráčů nemáme. Vybrali jsme ty, kteří by nám měli pomoct, a uvidíme, jestli se vůbec zapracují do sestavy. Všichni určitě ne. Pevně věřím, že se tady brzy aklimatizují,“ přeje si trenér Uhrin.

Kouč Slavie má – alespoň na první pohled – větší možnost výběru základní sestavy, na niž myslí všichni hráči. „Myslím si, že je v týmu dvacet fotbalistů, z nichž může nastoupit kdokoli. Že bychom se na tréninku nějak pozabíjeli, to ne, ale zdravá konkurence je dobrá,“ říká útočník Muris Mešanovič.

Úvodní soutěžní zápas sezony začne pro Slavii v estonském Tallinnu v 18 hodin českého času.