Sníh v elektroinstalaci v Praze vyřadil třetinu vlaků City Elephant. Zamrzají i výhybky

10. únor 2021

V Praze a okolí od rána nejezdí třetina elektrických jednotek příměstských vlaků City Elephant. Organizátor dopravy Ropid na twitteru uvedl, že příčinou je vniknutí prachového sněhu do elektroinstalace. Některé linky spojující hlavní město se Středočeským krajem byly zrušeny či omezeny, další nabírají zpoždění. Další poruchy a zpoždění vlaků způsobují také zamrzlé výhybky.

Některé vlaky na linkách S1, S2, S7, S9 a S12 byly odřeknuty, na lince S7 je mimo provoz úsek mezi pražským Hlavním nádražím a Českým Brodem. Cestující mohou použít spoje z Masarykova nádraží.

„Zrušeny jsou také posilové vlaky mezi hlavním nádražím a Řevnicemi ve špičkách. Všechny zdvojené soupravy a linkách S1, S2, S22, S7 a S9 budou až do odvolání provozovány pouze jednou vlakovou jednotkou,“ informoval Ropid.

Podle serveru Zdopravy.cz jezdí v Praze a okolí 70 souprav City Elephantů, což představuje 210 vozů.

Kvůli silným mrazům zamrzají na železnici nejen v Praze výhybky, což omezuje provoz v některých stanicích a může způsobit další zpoždění vlaků. Meteorologové varují před velmi silnými mrazy, které potrvají minimálně do poloviny února.

Aktuální informace o zrušených vlacích a zpoždění zde.

autor: Von | zdroj: ČTK
Spustit audio