Sobotní Noční linka: Co jste dělali, když vám v životě chyběli peníze?

11. červen 2022

Každý z nás zažil období, kdy měl hluboko do kapsy. Znají to studenti, rodiny s dětmi i senioři.

Dokážete si vzpomenout, kdy jste v životě nejvíc bojovali s vaším rozpočtem a výdaje přesahovaly příjmy? Jak na to vzpomínáte? Využili jste nějakou půjčku? Kolik jste přeplatili a jak dlouho to trvalo? Naučilo vás to něco? Umíte šetřit? Vycházíte s penězi? Je takový začarovaný kruh? Hlídáte si každý den v kalendáři, kolik zbývá do dne, kdy vám na účet přijde výplata nebo důchod? Na čem šetříte, když se peněz nedostává?

Vaše příspěvky můžete psát na rohlas.cz/linka, na e-mail nocnilinka@rozhlas.cz nebo v době vysílání volejte na číslo 731 800 900.

Vysíláme ze Zlína a na vaše příběhy a názory se už teď těší moderátorka Jarka Barboříková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.