Sobotní Noční linka: Moje rodné město

29. květen 2021

Jak se vám líbí či nelíbí vaše rodné město? A žijete v něm stále, nebo jste se už dávno přestěhovali někam úplně jinam? Co vám nejvíce chybí nebo chybělo právě ve vašem rodném městě? Jací v něm žijí lidé? Jsou přátelští, nebo naopak velmi uzavření? Má podle vás každé město nebo městečko svojí mentalitu? Co byste v tom vašem rodném městě rádi změnili? A co byste třeba rádi vrátili zpět? Vadí vám nová výstavba ve vašem rodném městě?

Každý z nás má nějaké rodiště. A někdo ve svém rodném městě žije celý svůj život a nehodlá to měnit a jiný už se z něj odstěhoval před mnoha a mnoha lety, a tak ani neví, co se v něm nového událo. A co vy?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová