Soud s pěstiteli marihuany byl v Kolíně odročen na 25. března

4. březen 2003

Okresní soud v Kolíně dnes opět nezahájil hlavní líčení s osmičlennou skupinou pěstitelů marihuany. Jeden z obžalovaných se totiž ráno kvůli nemoci omluvil. Jednání bylo odročeno na 25. března. Zahájení hlavního líčení musel soudce odročit už potřetí. V lednu se jednání dvakrát neuskutečnilo kvůli tomu, že se jednomu z obžalovaných nepodařilo doručit předvolání k soudu.

Sedm mužů a jednu ženu ve věku od 25 do 27 let obžaloba viní z nedovolené výroby a distribuce omamných a psychotropních látek. Jsou podezřelí, že v rodinných domcích po celé republice minimálně od roku 2001 pěstovali a prodávali konopí. Policie je zadržela loni v březnu. Skupina si ke své činnosti vybírala nenápadné domy na Brněnsku, Strakonicku, Lounsku nebo Kolínsku. Drogu pěstovala ve speciálních pěstírnách s řízeným osvětlením, zavlažováním i vytápěním. Marihuana pak údajně obsahovala více návykových látek, než je zvykem u klasicky pěstovaného konopí.

Marihuanu pachatelé prodávali po celé republice. Spolu s ní nabízeli i drogu extáze. Pěti z obžalovaných hrozí vězení od pěti do osmi let, u zbývajících bude trest mírnější.

Spustit audio