Spolana ani policie zatím neupřesnily okolnosti smrti zaměstnance

6. únor 2003

Policie ani vyšetřovací komise Spolany dosud neupřesnily, za jakých okolností ve středu zemřel v chemičce její dvaapadesátiletý zaměstnanec. Stále jsou vyslýcháni svědkové, ale jejich výpovědi se rozcházejí. Zkušený zaměstnanec ve středu čistil železniční cisternu v provozu PVC. Za dosud neobjasněných okolností kolem 13:20 v cisterně zkolaboval a na místě zemřel.

Podle mluv49ho Spolanz Jana Martínka stále není možné říct, zda zaměstnanec porušil interní bezpečnostní pokyny. Mluvčí proto dosud neuvedl, zda pracovník měl na sobě odpovídající ochranné pomůcky. Výslechy budou pokračovat v pondělí. Podle předběžných šetření z výpovědí svědků vyplývá, že zaměstnanec znal bezpečnostní instrukce podniku. Zda je porušil a zda pochybili jeho nadřízení, policie zjišťuje.

Nehodu vyšetřuje speciální komise ustavená vedením Spolany ve spolupráci s mělnickou policií. Vedení Spolany upozornilo zaměstnance po této události na nutnost dodržování bezpečnostních pravidel. Jejich kontrola byla zpřísněna již vloni v září. Dokonalou znalost bezpečnostních pravidel na svém pracovišti budou nyní muset prokázat všichni zaměstnanci při kvalifikačních zkouškách. Na jejich výsledku bude záviset, o kolik se každému letos zvýší mzda.

Spustit audio