Stali jste se obětí nebezpečného pronásledování?

Nebojte se kontaktovat policii!

Když vám někdo posílá e-maily, o které nestojíte, píše SMS zprávy, které vás obtěžují, projevuje svůj zájem nebo naopak zášť dalšími nevhodnými způsoby, nemusí jít jen o neomalenost, ale klidně dokonce o trestný čin.

O nebezepčném pronásledování neboli stalkingu jsme si v dopolední Právní poradně povídali s právničkou Evou Ondřejovou s vlastní advokátní praxí v Praze.

Dozvěděli jste se, jaké může mít nebezpečné pronásledování podoby, od koho vám může hrozit, a kdo všechno může být pronásledovatelem. A řekli jsme si také, že se nemusí týkat jen vašeho osobního života, ale může jít o formu diskriminace na pracovišti.

Poradili jsme vám, jak se v takové situaci zachovat, na koho se obrátit a jak se v takovém případě bránit. A řeč byla i o tom, co pachateli hrozí a čeho všeho se můžete jako obět domoci.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová