Stopy Antonína Zápotockého

Letošní rok je rokem osmičkových výročí. V průběhu roku si tak s Českým rozhlasem Region můžete připomenout události února 1948, srpna 1968, září 1938 a října 1918. První dokument nás zavede do Zákolan na Kladensku...

V pondělí 25. února, v den 60. výročí únorového převratu, přinášíme první z řady speciálních dokumentů, které mapují důležité mezníky naší historie. V premiéře od čtrnácti a v repríze od devatenácti hodin odvysílá Český rozhlas Region dokument Marka Čiháka Stopy Antonína Zápotockého.

Antonín Zápotocký - kam vstoupil, tam zanechal výrazný otisk. Rodák ze Zákolan na Kladensku, rozporuplný komunistický politik a jeden z československých prezidentů.

O tátovi dělníků a době, ve které žil, budou vyprávět historici Jiří Pernes a Zdeněk Kuchyňka. Jiný pohled na jednoho z představitelů totalitního režimu nabídnou vzpomínky jeho ženy Marie. Unikátní zvukový záznam, na kterém manželka Antonína Zápotockého popisuje rodinný život, poskytl Regionu kronikář Zákolan Vladimír Černý. Také on se s námi vydá po stopách milovaného i nenáviděného Středočecha.
Uslyšíte dobové nahrávky z archivu Českého rozhlasu, materiály z Národního filmového archivu, a také obyvatele Zákolan a jejich názory na slavného rodáka. Chybět nebudou ani dobové skladby.


STOPY ANTONÍNA ZÁPOTOCKÉHO
Dokument Marka Čiháka k příležitosti 60. výročí událostí února 1948
Český rozhlas Region
Pondělí 25.2.2008 - premiéra 14:04, repríza 19:04