Středeční Noční linka: Čas adventní, čas k zamyšlení

2. prosinec 2020

V tento čas se konají adventní koncerty, charitativní sbírky atd. V letošním roce je vše jinak, ale pokud máme chuť pomáhat, určitě si způsob najdeme. Lidí, kteří potřebují naši pomoc, je kolem nás stále dost. Jak jste se rozhodli pomoci potřebným vy? Můžeme si každý z nás vybrat oblast, která je nám blízká. Podělte se s námi ostatními o vaše adventní zamyšlení.

Advent je doba před Vánocemi, kdy se připravujeme na příchod Spasitele Ježíše Krista. Adventní věnec patří k nejznámějším symbolům předvánočního času. První se zapaluje svíce na železnou neděli. Druhá na neděli stříbrnou, kdy hoří už svíce dvě. Třetí na neděli bronzovou, kdy hoří tři svíce a o zlaté neděli se zapalují vsechny čtyři svíce.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.