Středeční Noční linka: Chůze - náš nejpřirozenější pohyb!

20. únor 2019

Chodíte rádi a chodíte často, nebo dokonce pravidelně? Chodíte i na dlouhé pěší výlety? V čem vám právě chůze pomáhá? Pokládáte právě chůzi za nejzdravější a nejpřirozenější formu pohybu člověka? Je pro vás hodně důležité chodit a při tom si odpočinout a tzv. vyčistit hlavu?

O chůzi odborníci i lékaři říkají, že je naším nejpřirozenějším pohybem a chůzi nám také všem velmi vřele doporučují. Chůzí můžeme i snížit naši hmotnost, pokud to potřebujeme a chůze je také vhodná pro naše srdce a cévní systém, nejen pro svaly. Důležité také je, umět správně chodit. A co vy, chodíte rádi?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.