Středeční Noční linka: Den sourozenců

10. duben 2024

Máte to štěstí, že máte sourozence? Kolik sourozenců máte? Jak jste prožili společně dětství? Vycházíte spolu bez problémů i v dospělosti? A co vy, kdo sourozence nemáte, bylo vám to někdy líto? Mohli jste se na svého sourozence vždy spolehnout? Kdy vám bratr nebo sestra nejvíce v životě pomohli? Co zajímavého jste společně zažili? A co sourozenci nevlastní, jaké máte zkušenosti?

10. dubna se od roku 1998 slaví Den sourozenců. Vznikl na základě prohlášení 49 guvernérů Spojených států. Postupně se k nim připojila i Kanada a některé státy Evropské unie nebo třeba také Indie.

Mezinárodní den sourozenců je oslavou toho, že sourozence nic nerozdělí. Mít ho je jedním z nejúžasnějších darů, které vám život může nabídnout.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.