Středeční Noční linka: Nejen Vánoce, celý prosinec ať je veselý! A jak na to?

29. listopad 2023

Vánoční svátky a adventní doba, která jim předchází je, nebo by alespoň měla být, obdobím zklidnění a rozjímání. Ale nikde není psáno, že bychom si ty prosincové krátké dny a dlouhé noci nemohli zpříjemnit dlouho odkládanými výlety na zajímavá místa, setkáními s dlouho neviděnými přáteli, anebo něčím netradičním, co v nás zažehne jiskřičku radosti v pošmourném počasí. 

Máte návrhy jak na to? Dodržujete každoročně plán, podle nějž si (jako v tom čokoládovém adventním kalendáři) každý prosincový den vyloupnete jednu drobnou radost?

Třeba právě váš příklad, jak si udělat poslední měsíc v roce veselejší, inspiruje i ostatní posluchače a posluchačky dnešní Noční linky s Borkem Kapitančikem. Zavolejte na 731 800 900, napište na e-mail linka@rozhlas.cz a řekněte, jak si zpříjemňujete měsíc, na jehož konci už budeme trénovat nový letopočet!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.