Středeční Noční linka: Svět je malý a o náhody tu není nouze!

8. leden 2020

Zažili jste někdy setkání, při kterém jste udiveně kroutili hlavou nad tím, jak zajímavě zapůsobila náhoda? Potkali jste se se starým známým na nečekaném místě nebo za zvláštních okolností? Zjistili jste někdy, že osoba, se kterou jste se potkali, je úzce spjata s někým vám blízkým? Kolikrát jste si už řekli "ten svět je ale malý"?

Občas se zvláštní souhrou okolností a náhod setkáme nebo poznáme s někým, kdo je nějak spojený s našimi nejbližšími a známými nebo s naší minulostí. Bývalého spolužáka, kterého jste neviděli 30 let, potkáte na zájezdu za hranicemi. Vašeho vnuka ve škole učí dcera vaší kamarádky z dětství. Jdete k lékaři a zjistíte, že ten nový doktor je vaše bývalá láska. Prodáte auto a za pár let si ho koupí váš mladý soused v bazaru. Takových kouzelných náhod se v životě stane mnoho, až si možná říkáte, že to nemůže být náhoda.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.