Středeční Noční linka: Umění tolerance

16. listopad 2022

Mezinárodní den tolerance vyhlásila OSN v roce 1996 a jeho cílem je připomenout, že toleranci, respekt a dialog si zaslouží všichni lidé po celém světě. 

Co si pod tímto termínem představujete vy? Jak se tolerance projevuje ve vašem životě? Kdy byla nejvíce potřeba? Myslíte, že jste tolerantní? Vzpomenete si na nějaký příběh, který s tolerancí souvisí?

Velmi často se o toleranci mluví v souvislosti s partnerskými vztahy. Mnozí ji považují za klíčovou věc. Souhlasíte s tím? Kdo byl nebo je ve vašem vztahu tolerantnější? Vy nebo partner? Museli jste se v životě často ovládat, abyste dokázali žít nebo pracovat vedle člověka, který vám svými názory a svým chováním vůbec nevyhovoval?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.