Středočeský kraj vydal nové stavební povolení pro obchvat Olbramovic, hotovo má být do tří let

14. únor 2020 17:38

Středočeský krajský úřad vydal ve čtvrtek nové stavební povolení k obchvatu Olbramovic. Českému rozhlasu Region to potvrdila mluvčí kraje Helena Frintová. To původní ministerstvo dopravy zrušilo loni, jelikož spis s rozhodnutím podle něj byl nekvalitně zpracovaný. Proti stavbě se ještě před verdiktem ministerstva sešlo na 60 námitek od sedmi různých subjektů. Byla mezi nimi i firma, která vlastní Farmu Čapí hnízdo.

O vydání povolení jako první informoval server Seznam Zprávy.

„Stavební povolení na I/3 Olbramovice bylo vydáno 13. února 2020. V tuto chvíli je umístěno na úřední desce Středočeského kraje, takže se s ním může každý seznámit,“ přiblížila mluvčí Frintová. Podle dokumentu má být stavba dokončena do tří let ode dne, kdy rozhodnutí nabude právní moci.

Obec s 1100 obyvateli čeká na obchvat už několik let. V současnosti totiž přes ni vede hlavní silniční tah mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Původně Středočeský kraj povolení vydal v roce 2017, upravenou verzi pak o rok později.

Loni ovšem zasáhlo ministerstvo, které povolení vše zrušilo. „Byly tam vady procesního charakteru. Tudíž jsme rozhodnutí krajského úřadu museli zrušit. Věc se vrací úřadu k novému projednání. Úřad se naším rozhodnutím bude muset řídit,“ vysvětlil tehdy pro Český rozhlas Regina mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka.

Mezi pochybením zpráva zmiňovala například špatné doručení písemností nebo vedení spisu v rozporu se správním řádem.

autor: Monika Horská | zdroj: iROZHLAS.cz
Spustit audio