Světoběžník Zdeněk Podhůrský v Pochoutkách

Zdeněk Podhůrský žil v Barceloně, na koních objel další zajímavé lokality a s divadlem procestoval Česko křížem krážem. Přicestoval i do Studia chuti a uvařil. Tedy spíš usmažil a navrstvil - v Pochoutkách se totiž vyráběl Palačinkový dort. Asistovala Naďa Konvalinková a vyzvídal Patrik Rozehnal...

Smažit palačinky a házet je vzduchem naučil Zdeněk i Naďu Konvalinkovou - jak jim to šlo, můžete vidět na fotkách!

Palačinkový dort
Ingredience
mléko, hladká mouka, vejce, sůl, olej, rybízový džem, čokoládová poleva, vanilková zmrzlina, 400 g vypeckovaných kompotovaných třešní, čerstvá máta, 2 lžíce škrobové moučky, máslo a javorový sirup

Ingredience Vajíčka rozklepneme, rozšleháme s mlékem, přidáme špetku soli, vodu - 1 lžíce na jedno vejce (palačinky jsou víc vláčné), postupně přidáváme hladkou mouku. Těsto by mělo být řídké, aby se dalo lít na pánev.
Pánev vymažeme tukem a děláme palačinky. Ty potom postupně promazáváme (marmeláda, čokoláda - nutela, marmeláda...) a vrstvíme na sebe. Na závěr palačinkový dort polijeme javorovým sirupem a čokoládou.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?