Tichá kavárna je místem setkání světů slyšících i neslyšících. Za hosty přijede i „na kolečkách“

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tichá kavárna na kolech

Tichá kavárna funguje v Burešově ulici v Praze už 9 let. Za tu dobu si získala mnoho příznivců. Nově má i podobu „kavárny na kolech“, která za zákazníky zajíždí např. i na různé akce.

Tichá kavárna je prostor, kde mohou neslyšící pracovat, využít své schopnosti a ukázat okolí, že se mohou s úspěchem uplatnit i v tak náročném oboru, jakým je pohostinství.  „Pracovní den neslyšícího  vypadá po zacvičení jako běžný den slyšícího,“ říká provozní Tiché kavárny Petr Šamánek. Jediný rozdíl bývá v tom, že si host při objednávání ukáže v nápojovém lístku, co si objednává a pomocí prstů znázorní počet objednávaného občerstvení.

Tichá kavárna na kolech

Podnik se stal místem, ve kterém se můžete setkat s oběma světy - slyšících i neslyšících. Neslyšící si zde mohou objednat ve svém vlastním mateřském jazyce, tedy jazyce znakovém, potkat své přátele a zastavit se na „kus řeči" nad šálkem dobré kávy. Slyšící hosté tu mají jedinečnou možnost vyzkoušet si znakový jazyk, jaké to je objednat si beze slov a užít si atmosféru, kterou kavárna nabízí.

Zisk z provozu Tiché kavárny slouží výhradně k podpoře služeb pro neslyšící. Popíjením dobré kávy můžete pomoci i vy. Tichá kavárna má nově i svou zmenšenou podobu na kolech a může proto na objednání přijet prakticky kamkoliv, třeba i před vaší kancelář.