TIP NA VÝLET: Hrnčířské trhy v Berouně a Krajské vinobraní a dožínky na Kačině

10. září 2021

Víkendové výroční Hrnčířské trhy v Berouně návštěvníkům nabídnou výrobky kolem 150 nejlepších českých i zahraničních keramiků a hrnčířů. A v romantickém prostředí zámku Kačina proběhne v sobotu 11. září už desátý ročník Krajského vinobraní a dožínek.

Hrnčířské trhy v Berouně 11. a 12. září

Jarní hrnčířské a řemeslné trhy v Berouně

Víkendové výroční Hrnčířské trhy v Brouně se konají již po pětadvacáté. Návštěvníkům nabídne své výrobky kolem 150 nejlepších českých i zahraničních keramiků a hrnčířů. Potěší příznivce užitkové, zahradní i dekorativní keramiky. Součástí nabídky budou, kromě keramiků a hrnčířů, i další vybraná řemesla a pestrý doprovodný program.

Cesta do Berouna na hrnčířské trhy je prý jako pouť do Mekky. Každý pravověrný milovník keramiky se tam musí alespoň jednou za život (ale ideálně spíš dvakrát za rok) podívat, uváději na svém webu pořadatelé. Naleznete na něm i přehled vystavovatelů a další informace.

Krajské vinobraní a dožínky na Kačině

Zámek Kačina

V romantickém prostředí zámku Kačina proběhne v sobotu 11. září už desátý ročník Krajského vinobraní a dožínek. Tradičně se můžete těšit na prezentaci a prodej vín českých, moravských i zahraničních, nebude chybět burčák, čerstvě lisovaný vinný mošt a další vinařské doplňky.

Určitě vás potěší i farmářské trhy se širokou nabídkou jídel, soutěž o poznání odrůdy vína, výstava zemědělské techniky i domácích zvířat, řemeslné trhy, divadla a koncerty.

Po celou dobu akce si můžete zajít také na prohlídku zámku a to na dva tematické okruhy vždy v celou hodinu. Nebo si zajděte na prohlídku zámecké bylinkové zahrady a tropického skleníku a to s nikým jiným než se zámeckým zahradníkem. Na nejmenší návštěvníky čekají projížďky na koních nebo dětská zóna s hřištěm z balíků slámy, animační program, kouzelnická show a divadelní pohádky.

Akci hudebně doprovodní zpěvačka Katarína Knechtová, skupina Hradišťan či Orchestr Jaroslava Ježka.

Z Kutné Hory a Čáslavi je zajištěna kyvadlová doprava. Podrobný program, informace k autobusové dopravě a aktuální covid opatření naleznete na webu Vinobraní na Kačině.

autor: JMys
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.