TIP NA VÝLET: Navštivte Zoo Chleby a Zoopark Zájezd. Uvidíte desítky letošních mláďat

23. červenec 2021

Do Zoo Chleby se můžete zajet podívat na mláďata u lam, velbloudů, gueréz pláštíkových nebo sovic sněžných. Do Zooparku Zájezd zase na malé lemury nebo mláďata chameleonů.

Zoo Chleby

Zoo Chleby na Nymbursku chová přes sto druhů zvířat a řada z nich se letos rozmnožila. Nová mláďata můžete vidět u lemurů kata, ve stádu lam, v rodině velbloudů, u gueréz pláštíkových nebo sovic sněžných. A to nejsou zdaleka všechna.

V nové části zoo si mohou návštěvníci v průchozím výběhu nakrmit daňky. Samozřejmě jenom granulemi, které jsou zde umístěné v prodejním automatu. Děti zde potěší, kromě moderního hřiště, také džíp s vyhlídkou na dva impozantní lvy v novém pavilonu.

 Zoo Chleby je otevřena každý den od 9 - 18 hodin. 

Zoopark Zájezd

V rodinném Zooparku Zájezd poblíž Kladna si užijete zvířata opravdu zblízka. Při komentovaném krmení můžete pozorovat třeba skupinu lemurů kata s mláďaty. Mláďata uvidíte i v největší přístupné kolekci chameleonů na světě.

Děti zde určitě potěší kontaktní zookoutek s domácími zvířaty včetně Ušákova, s největším druhem králíků na světě. Samozřejmě ani zde nechybí dětské hřiště.

Zoopark Zájezd je otevřen každý den od 9 - 18 hodin.

autor: JMys
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser