Tipy a triky moudrých hospodyněk jsou stále aktuální

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pečení chleba (ilustrační foto)

Vařit se může naučit každý, ale dobře vařit, na to je třeba talentu a lásky. Ale i té největší kuchařce se může stát, že něco přesolí, připálí, zdrcne nebo si prostě neví rady.

Iva Hüttnerová o sobě říká, že je kuchařkou prostřední, a proto si radami zkušených hospodyněk listuje nejčastěji. Protože kde se dobře vaří, tam se dobře daří. A jaké rady můžete vyzkoušet?

Chléb zůstane dlouho čerstvý, dáte-li do chlebníku jablko nebo syrový brambor. Tvrdý chléb změkne, když ho zabalíte do vlhké utěrky a chvíli budete péct v polohorké troubě. Říká se, že měkký chléb není žaludku prospěšný. Neuškodí, budete-li jej pečlivě kousati. Dobře se krájí nahřátým nožem. Je-li chléb na topinky moc suchý, navlhčete ho mlékem. Hovězí pečeni či guláš pěkně zahustíme strouhaným tvrdým chlebem.

Sraženou omáčku zkuste napravit špetkou prášku do pečiva a ponořením hrnce do studené vody. Rajskou omáčku vylepšíte lžičkou medu nebo strouhanou mrkví. A bledá omáčka vám ztmavne, přidáte-li lžičku zkaramelizovaného cukru.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio