TIPY NA VÍKEND: Křest největšího adventního věnce na zámku Loučeň nebo Lidové Vánoce v Polabí

24. listopad 2023

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Křest největšího adventního věnce

zámek Loučeň, 25. 11.

Adventní zámek Loučeň ve středních Čechách představuje 21 originálně ozdobených vánočních stromečků

Zámek Loučeň zahájí advent rituálem, při kterém Její Milost Bílá Paní loučeňská, Paní Terezie Berková z Dubé a andělé rozsvítí svíce na věnci a požehnají klid a lásku pro celé předvánoční období.

Již od rána mohou návštěvníci zažít prohlídku Příběh vánočního stromečku, zadovádět si v parku s labyrinty a bludišti nebo si v dílničce ozdobit vlastní vánoční ozdobu. V areálu jsou otevřeny dvě restaurace a kdo má chuť na buřty, opeče je na venkovním ohništi. Akci zakončí světelně hudební show.

Více ZDE

Pohádkové prohlídky na zámku v Mníšku

Pohádkové prohlídky s komtesou na zámku v Mníšku pod Brdy jsou oblíbené

Na zámku v Mníšku pod Brdy komtesa provede děti arkádovou chodbou a zavede je do místností připomínajících pohádku Tajemství staré bambitky 2. Potom děti vstoupí do místnosti plné pohádkových postav. Uvidí trpaslíky, Sněhurku, Popelku, draka a jiné pohádkové bytosti. V závěru prohlídky si prohlédnete sbírku malých princů a princezen. Po prohlídce můžete zajít do výtvarného ateliéru.

Pokud chcete mít jistotu místa na prohlídkovém okruhu, doporučujeme nákup online nebo rezervaci na tel. čísle 606 649 207. 

Více ZDE

Lidové Vánoce v Polabí

Skanzen Přerov nad Labem, 17. 11. – 30. 12. 2023

Vánoce v Polabí

Velká vánoční výstava nazvaná Lidové Vánoce v Polabí je tradičně pořádána v celém areálu skanzenu. V interiérech všech devíti chalup budou k vidění scény ze života našich předků, připomínající starobylé zvyky a obyčeje v čase adventu a v období od vánočních svátků až do Tří králů.

Součástí vánoční výstavy je vedle starých lidových a kostelních betlémů také neustále rozšiřovaná kolekce současných betlémů z nejrůznějších materiálů.

Více ZDE

Betlémy letí už osm století

Regionální muzeum Mělník, 17. 11. 2023 – 4. 1. 2024

Betlémy Mělník

Regionální muzeum Mělník i letos v předvánočním období pořádá oblíbenou tematickou výstavu. Ta je věnovaná reflexi dějinné cesty betlémů s interaktivními prvky. Vernisáž se koná ve čtvrtek 16. listopadu v 17 hodin ve velkém sále muzea a výstava potrvá až do konce roku.

Více ZDE

autor: JMys | zdroj: Středočeská centrála cestovního ruchu
Spustit audio