TIPY NA VÍKEND: Louňovice pro dobrou věc nebo Výstava pro radost s Lucií Bílou v Otvovicích

21. říjen 2022

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Louňovice pro dobrou věc

Varhany v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Louňovicích pod Blaníkem

Akce se koná 23.10.2022, již po jedenácté. Pořádají ji dobrovolníci s podporou městyse Louňovice pod Blaníkem. Výtěžek směřuje střídavě pro lidi a pro zvířata. Letošní podzimní dobročinné odpoledne spojené s hudbou, bazárkem, kuchařskou soutěží, zábavou pro děti i dospělé a dražbou krajinářských fotografií bude příspěvkem transparentního účtu Spolku pro obnovu louňovických varhan. Ten je nyní dalším spolupořadatelem. Začíná se ve 14 hodin, kdy se představí patron louňovických varhan, známý český houslista Jaroslav Svěcený.

Spolek pro obnovu louňovických varhan vznikl s jasným cílem. Spojit dohromady lidi a potřebné prostředky pro pořízení varhan nových, které nahradí stávající, funkčně dosloužilý nástroj. Varhany, které budou pro potěchu dalších generací v našem kostele Nanebevzetí Panny Marie, Louňovicích pod Blaníkem, rodišti Jana Dismase Zelenky.

Výstava pro radost s Lucií Bílou

Lucie Bílá

Akce se koná v sobotu 22. a neděli 23. října 2022 (sobota 10:00 - 18:00 a neděle 10:00 - 17:00 ve Společenském domě Formanka v Otvovicích.

Těšit se můžete na spoustu radosti, tvořivosti, kreativity a příslib Vánoc. Za akcí stojí i tentokrát společně Lucie Bílá a Diblik. Můžete se pokochat nejrůznějšími ručně vyráběnými poklady, připraveny budou i zábavné workshopy. Každý, kdo má tvoření rád, ať už aktivně nebo pasivně, domů určitě neodejde s prázdnýma rukama.

A celou neděli se na vás všechny bude těšit paní Lucie Bílá, která vám bude na míru vyrábět náramky a andělíčky z korálků. Výtěžek z této ceny za vlastnoručně vyrobené šperky putuje na dobrou věc, kde peníze jistě pomůžou.

Lucie Bílá vyrábí také šperky - například andílky
autor: JMys
Spustit audio