TIPY NA VÍKEND: Nový tropický skleník v Zooparku Zájezd nebo Mokropeský masopust

3. únor 2023 07:00

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Nový tropický skleník v Zooparku Zájezd

V chladném počasi vás určitě zahřeje zajímavá novinka v Zooparku Zájezd. K expozici Latinské Ameriky, která vloni nahradila staré voliéry pro dravce a sovy v hlavní části zoo, přibyl letos tropický skleník, který napodobuje prostředí tropického lesa v Latinské Americe. Ve skleníku aktuálně žijí 3 druhy ptáků, 4 druhy plazů, 1 druh pralesničky a 2 druhy ryb. Všechny druhy zvířat i rostlin jsou původem právě z regionu Jižní a Střední Ameriky.

Sama expozice je koncipovaná především pro drápkaté opičky (kosmany bělovousé a běločelé, lvíčky zlatohlavé a tamaríny žlutoruké a bělohubé). Postupně budou přibývat i další druhy, které doplní představu o úžasné pestrosti přírody nejen tropických lesů Jižní a Střední Ameriky. Jinde ve středních Čechách ani v Praze podobnou expozici nenajdete – nejbližší jsou ve velkých zoo v Plzni a Jihlavě.

Mokropeský masopust

Dítě v karnevalové masce

Letošní mokropeský masopust je již za dveřmi, vraty a vrátky. Letos mírně v “předtermínu”, tak, aby se mohli zúčastnit i ti, kdo se v termínu řádném budou oddávat prázdninovým zimním radovánkám.

V tradičním čase, na tradičním místě a především, v tradiční podobě, naživo!sobota 4. února -  Černošice, Masopustní náměstí od 14:00 hodin

Program

sobota 4. února - Masopustní náměstí14:00 MIFUN - dětský pěvecký sbor14:30 Představení Masopustního spolku

Přibližně v 15:30 odchází masopustní průvod obcí, s min. 15 zastávkami; hraje tradiční Masopustní JAZZ

Přibližně od 19:00 večerní masopustní zábava v Restauraci Jedličkovy Lázně19:00 Masopustní JAZZ21:30 Petra Ernyeiová & JAZZ

autor: JMys
Spustit audio