TIPY NA VÍKEND: Pat a Mat v Kladně nebo Pivní a vinné slavnosti s Autosalonem na výstavišti v Lysé nad Labem

3. listopad 2023

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Pivní a vinné slavnosti i Autosalon

Výstaviště Lysá nad Labem 3. 11. až 5. 11.

Výstaviště Lysá nad Labem (ilustrační foto)

10. ročník akce Pivní a vinné slavnost nabídne rozmanité druhy piva a vína z Moravy a Čech. Příjemnou atmosféru doplní hudební program - brzy oznámíme podrobnosti. K dobrému pití samozřejmě patří také dobré jídlo, proto zde v rámci slavností budou nabízeny také vynikající pochutiny.

V rámci doprovodného programu vystoupí v pátek 3. 11. od 13 hodin Cimbálová muzika Martina Horsáka a v sobotu 4. 11. od 17h rocková kapela TURBO.

Současně bude probíhat také Autosalon, Tuning show a US Cars

Otevírací doba:

Pátek 3. 11. 2023 9,00 - 17,00 hodin
Sobota 4. 11. 2023 9 ,00 - 19,00 hodin
Neděle 5. 11. 2023 9,00 - 17,00 hodin

Více ZDE

Pat a Mat ... A JE TO!

od 3. listopadu 2023 do 7. ledna 2024 v Kladně

Pat a Mat ... A JE TO! Výstava Sládečkovo muzeum Kladno

Interaktivní výstava pro celou rodinu ve Sládečkově muzeu vás zavede do světa dvou pověstně nešikovných kutilů Pata a Mata, pro které není žádná komplikace překážkou a své kutění si umějí patřičně užít.

Přijďte si prohlédnout originální scény a loutky z oblíbeného večerníčku, rozpohybovat vlastní film v animační dílně, pobýt na návštěvě u Pata a Mata v herně či fotokoutku. Díky pracovnímu listu, který vás výstavou provede, neminete žádný z připravených úkolů.

Dále se dozvíte více o tvůrcích oblíbeného večerníčku Pat a Mat Lubomíru Benešovi a Vladimíru Jiránkovi, o historii jeho natáčení a o dějinách animace jako takové.

Pat a Mat ... A JE TO! Výstava Sládečkovo muzeum Kladno

Součástí výstavy jsou i dříve využívané optické přístroje, které předcházely vynálezům vedoucím k filmovému promítání v dnešní podobě. Vyzkoušíte si a zjistíte, na jakém principu funguje například thaumatrop, zootrop či praxinoskop a kdo má jejich sestrojení na svědomí. Uvidíte také projekci filmu Pat a Mat ve filmu (2016, 80 minut) i dokument o tom, jak se takový snímek natáčí. Autorem výstavy je Ondřej Sedláček.

Více ZDE

Svatohubertské slavnosti

zámek Loučeň 4. 11.

Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň

U příležitosti listopadového svátku patrona myslivosti Huberta pořádá zámek Loučeň tradiční Svatohubertské slavnosti. 20 zastavení na téma myslivosti se zpracováním zaměří především na děti. Pro každé z nich pak bude připravena odměna.

V tento den proběhne také koncert barokní lovecké hudby. K vidění bude ukázka sokolnické práce a účastníci slavností se mohou seznámit s loveckou kynologií.

Více ZDE

Návštěvní den v Kozím pelíšku

Útulek Kozí pelíšek 4. 11.

kozy

Sluníčko, čerstvý vzduch, vybraná společnost kozích dam, mňamózní jídlo a procházka nádhernou přírodou u řeky Sázavy.

U branky vás budou vyhlížet kozy zvědavé. Bude jich tuze zajímat co dobrého jste jim přinesli pod zoubek. Červenou řepu, mrkvičku nebo jablíčka? Holky milují návštěvy. Hlavně ty co přinesou něco mňam pod zoubek. To se pak nechají podrbat, pomazlit a i na společné selfíčko zapózují. Kdo si dopřeje čas a otevře svojí mysl, uvidí v nich úžasně laskavé přátelské bytůstky s jedinečnými povahami. Kozy si vás prostě omotají kolem kopýtka ani nemrknete.

Kdo bude chtít holky podpořit, a přispět jim na seno v zimě, bude si moci udělat radost a zakoupit si naše voňavá přírodní mýdla a éterické oleje. Děvčata vám budou moc vděčná.

Kdo si přinese vlastní hrníček, ten dostane lahodný bylinkový čaj na zahřátí těla i duše. Pochutnat si na bezlepkovém makovém koláči nebo na mňamózní hlívové polévce.

Až děvčata dostatečně pomazlíte a podrbete za ušima, dostanete kozí mapku a vydáte se na dobrodružní výpravu po Kozí stezce kolem Kozí vyhlídky, ke Kozímu mostu až ke romantické Kozí laguně. .A pak zpátky kozím průsmykem k nádraží. Procházka je velice příjemná a trvá tak hodinku dvě.

Více ZDE

autor: JMys
Spustit audio