TIPY NA VÍKEND: Podzimní zemědělec, Náš chov a Středočeské dožínky na výstavišti v Lysé nad Labem nebo Koně na Kačině

6. říjen 2023

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Podzimní zemědělec a Středočeské dožínky

Výstaviště Lysá nad Labem 5. až 8. října

Veletrh Jarní zemědělec v Lysé nad Labem

Podzimní zemědělec je výstava pro všechny zemědělce, zahradníky a zahrádkáře.

Středočeské dožínky se konají od roku 2004 vždy v říjnu při výstavách Zemědělec a Náš chov na výstavišti v Lysé nad Labem. Slavnostní ráz celé akce zajišťuje Středočeský kraj za vydatné pomoci Výstaviště Lysá nad Labem.

Zemědělci, představitelé Středočeského kraje a významní hosté se sejdou na náměstí před radnicí, odkud se společně přesunou dožínkovým průvodem, vedeným mažoretkami za doprovodu dechové hudby, na výstaviště v Lysé nad Labem.

Vedle zábavného doprovodného programu je hlavním bodem dožínek slavnostní vyhlášení a předání ocenění nejlepších zemědělských hospodářů Středočeského kraje a vyhlášení nového ročníku soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje. Akci moderuje Jakub Kohák.

Více ZDE:

Náš chov

Výstaviště Lysá nad Labem 5. až 8. října

Součástí výstavy Zemědělec je také výstava hospodářských zvířat Náš chov 2023, která už po 27. nabídne novinky mezi krmivy pro hospodářská zvířata, nové technologie pro chov a další potřebné veterinární pomůcky.

Součástí je i Národní výstava ovcí a koz a sobotní šampionát romanovských ovcí, ochutnávky produktů z kozího mléka a recepty na zpracování skopového masa. V téhle expozici si na své přijdou jak profesionálové, tak laická veřejnost.

Více ZDE:

Koně na Kačině

Zámek Kačina v sobotu 7. října od 10 hodin

Koně na Kačině

Během jezdeckých slavností na zámku Kačina čekají návštěvníky přehlídky jezdeckého umění, divadelní představení, dřevorubecká exhibice, ukázka orby, koncerty i Hubertova jízda. 18. ročník akce Koně na Kačině se koná v sobotu 7. října od 10 hodin.

Program zahájí koncert lesních rohů, po němž budou následovat jezdecké ukázky. Nachystán bude i kolotoč, divadlo či tvořivé dílny pro nejmenší a nebude chybět možnost projížděk na koních či ve voze. Vyvrcholením akce je každoročně Hubertova jízda zámeckým parkem, která jako připomínka parforsních honů tradičně ukončuje jezdeckou sezónu.

Koně na Kačině

Mezi jezdecké ukázky bude patřit skoková čtverylka minikoní, voltižní vystoupení na starokladrubské klisně, koně ve volnosti, čtverylka koní Kinských, pohádka s koňmi, ukázky výcviku policejních koní, koní v tahu a čtyřspřeží.

Koně pod kapotou předvede přehlídka historických traktorů z NZM Čáslav a veteráni z Veteran Car Clubu Kolín.

Nebudou chybět ukázky řemesel, restaurování či podzimní suché vazby, tržnice, dřevorubecká exhibice, dlabání dýní, dřevěná herní zóna, střelnice nebo soutěže. Zámecký zahradník představí úrodu ze zámeckého políčka, recepty z neobvyklých plodin a pozve zájemce na komentovanou prohlídku skleníku.

Více ZDE:

Koně na Kačině
autor: JMys
Spustit audio