TIPY NA VÍKEND: Šatičky pražského Jezulátka v Týnci nad Sázavou nebo Stříbrné Polabské vánoční trhy

8. prosinec 2023

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Výstava Šatičky pražského Jezulátka

Městské muzeum Týnec nad Sázavou - 2. až 17. 12.

Šatičky pro Pražské Jezulátko z dílny Markéty Melenovské hýří barvami

Málokdo na světě má tak cennou garderobu. Šatník Pražského jezulátka čítá na stovku různých modelů. Jak se šijí šatičky na Pražské Jezulátko? Na výstavě v Městském muzeu v Týnci nad Sázavou budou k vidění návrhy, látky, ale i hotové šatičky.

Čtěte také

Kromě výstavy čeká na návštěvníky Týnce pestrý adventní program na hradě i v muzeu. V průběhu adventních nedělí si mohou kromě hradu prohlédnout betlémy z různých materiálů, navštívit minitržiště nebo vhodit dopis Ježíškovi.

Více ZDE

Advent na hradě Křivoklát
9. - 17. 12.

Křivoklání 2023, Křivoklát

Na tradiční jarmark a ukázku řemesel zve v době adventu hrad Křivoklát. Program doplní provazochodkyně z Bordeaux, andělé na chůdách nebo flašinetářka. Nejenom pro děti je připravena pohádka nebo vánoční hra.

V sobotu 16. prosince se všichni příchozí mohou zapojit do vytvoření nového českého rekordu "Nejdelší papírový vánoční řetěz vytvořený za 6 hodin" pod bedlivým dohledem komisaře z agentury Dobrý den. A kdo by si chtěl z Křivoklátu odnést pravé a nefalšované betlémské světlo, bude mít příležitost po celou neděli 17. prosince.

Více ZDE

Stříbrné Polabské vánoční trhy

Výstaviště Lysá nad Labem - 8. až 10. 12.

Výstaviště Lysá nad Labem (ilustrační foto)

Tradiční vánoční trhy na Výstavišti v Lysé nad Labem nabídnou opět širokou škálu prodejců, řemeslníků i bohatý doprovodný program. Objevte jejich originální výrobky a najděte tu nejlepší inspiraci pro vánoční dárky pro své blízké. Pro vaše nejmenší jsou připraveny kreativní dílničky, pro ty větší z vás zase stánky s občerstvením a něčím dobrým na zahřátí. Pojďte se vánočně naladit na Výstaviště v Lysé nad Labem od pátku do neděle 8. - 10. 12. 2023.

Více ZDE

Retro vánoce v Hořovicích

Vánoce (ilustrační foto)

1.12. 2023 – 7. 1. 2024

Výstava navozuje atmosféru vánočních svátků z doby vašeho dětství prostřednictvím retro dekorací, oblíbených dobových dárků, vánočních ozdob i pohledů ze sbírek Ilony Voráčkové. Navštívit ji můžete o víkendech 2. – 3. 12. / 9. – 10. 12. / 16. – 17. 12. 2023 / 6. – 7. 1. 2024 a o vánočních prázdninách (27. – 31. 12. 2023) vždy v čase 10–16 hodin.

Vernisáž proběhne 1. 12. 2023 v 17 hod., bude spojená s komentovanou prohlídkou výstavy se sběratelkou Ilonou Voráčkovou. Pro zájemce možno zpřístupnit po předchozím objednání na tel. 601 374 251 také mimo uvedené termíny.

Více ZDE

Lidové Vánoce v Polabí

Skanzen Přerov nad Labem, 17. 11. – 30. 12. 2023

Vánoce v Polabí

Velká vánoční výstava nazvaná Lidové Vánoce v Polabí je tradičně pořádána v celém areálu skanzenu. V interiérech všech devíti chalup budou k vidění scény ze života našich předků, připomínající starobylé zvyky a obyčeje v čase adventu a v období od vánočních svátků až do Tří králů.

Součástí vánoční výstavy je vedle starých lidových a kostelních betlémů také neustále rozšiřovaná kolekce současných betlémů z nejrůznějších materiálů.

Více ZDE

Betlémy letí už osm století

Regionální muzeum Mělník, 17. 11. 2023 – 4. 1. 2024

Betlémy Mělník

Regionální muzeum Mělník i letos v předvánočním období pořádá oblíbenou tematickou výstavu. Ta je věnovaná reflexi dějinné cesty betlémů s interaktivními prvky. Vernisáž se koná ve čtvrtek 16. listopadu v 17 hodin ve velkém sále muzea a výstava potrvá až do konce roku.

Více ZDE

autor: JMys | zdroj: Středočeská centrála cestovního ruchu
Spustit audio