TIPY NA VÍKEND: Vraťte se v čase do Války růží v Kolíně nebo se vydejte na pochod Praha - Prčice

20. květen 2022

V sobotu 21. května 2022 se v areálu kolínské Jízdárny odehraje další ročník historických projektů, letos pod názvem Válka růží. Stejný den se koná také 55. ročník nejznámějšího organizovaného turistického a dálkového pochodu v České republice Praha–Prčice.

Válka růží v Kolíně

V sobotu 21. května 2022 se v areálu kolínské Jízdárny odehraje 26. ročník kulturně – historických projektů, které mají tradici více jak čtvrt století. Letošní ročník se koná pod názvem Válka růží.

Čtěte také

Tyto akce bývají hojně navštěvovány nejen obyvateli Kolína a kolínského regionu, ale i milovníky historie z mnoha koutů naší země. Témata projektů se pravidelně mění aby neztratili na atraktivnosti .

I proto diváci těchto akcí mohli v minulosti shlédnou rekonstrukce historických příběhů z dějin Čech, Německa, Francie, Maďarska, Skotska, Rakouska, Belgie, Polska, Itálie a dalších evropských zemí.

Letošní téma je věnováno Anglii, která je považována za kolébku rytířství.

Program tohoto projektu pro malé i velké návštěvníky:

V 11. hodin vyrazí z kolínské jízdárny kostýmovaný průvod několika set šermířů na průvod městem ,zakončený rytířským turnajem a korunovací nového krále na Karlově náměstí.

Od 11.30 se otevře v areálu kolínské jízdárny za nemocnicí dobové tržiště s více jak 50 stánky.

Bitvy a rytířské souboje skupiny historického šermu Pánů z Kolína

Na diváky zde čeká mnoho řemesel, zajímavého zboží a atrakcí, jako například medovina, keramika, kovárna, střelnice z kuší, ražba mincí, tvořivé dílničky pro děti a mnoho dalšího.

Od 15 hod, vypukne rekonstrukce historické. bitvy s názvem Válka růží, která zavede malé i velké návštěvníky do Anglie mezi let 1455-1485.

Pochod Praha-Prčice

44. ročník pochodu Praha-Prčice

Pochod Praha-Prčice je nejznámější organizovaný turistický a dálkový pochod v České republice, jehož historie sahá do roku 1966. Pořadatelem je odbor KČT Praha–Prčice, který vznikl roku 1991 z řad dosavadních pořadatelů pochodu, z výboru turistiky MV ČSTV Praha.

Čtěte také

Letošní 55. ročník nabízí celkem 51 různých tras z Prahy a středočeských měst a obcí. 55. ročník se uskuteční v termínu 21. 5. 2022.

Věnujte pozornost velkým změnám zejména v dopravě a při registraci. Protože letos probíhá výluka železničního provozu mezi Olbramovicemi a Chotovinami, byli organizátoři nuceni se uchýlit k regulačním opatřením včetně omezení počtu pochodníků.

autor: JMys | zdroje: SHS Paní z Kolína , Praha-Prčice.cz
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...