U koncertů mám raději skromnější formu, ale větší kontakt s divákem, říká Lucie Bílá

6. březen 2017

Pochvaly, děkovačky a úsměvy, v takovém duchu se nesla druhá návštěva Lucie Bílé v Humoriádě. Slavná zpěvačka vybírala spolu s posluchači veselé scénky, ale také prozradila, jak bude vypadat plánovaná šňůra koncertů a jak se jí zamlouvá chystaný dokument Nebe, peklo, Lucie.

Zpěvačka a herečka Lucie Bílá má v Česku a na Slovensku početné skupiny fanoušků. Vypovídající byly v tomto směru drnčící telefony, kam posluchači Humoriády volali, aby pozdravili královnu českého popu. Kdo by jí chtěl vidět naživo, bude mít příležitost na turné Hana.

„Je to asi 20 koncertů. Lidé se mě ptají, jestli to bude vypadat jako v té O2 aréně nebo v Bratislavě, ty velké koncerty Fifty Fifty. Tak to opravdu po mně nemůžete chtít, bude to opravdu menší. Já je udělala proto, že jsem chtěla dokázat, že to i u nás jde. Nicméně mám radši než tyhle obrovský haly, kde nevidím lidem do očí, obyčejné koncerty, kde jde jenom o hudbu, jenom o nějaké emoce. Nepotřebuji tisíce světýlek a moc tanečníků. Prostě skromnější formu, ale větší kontakt s divákem.“

Čtěte také

Kdo chce zůstat doma, s Lucií Bílou se může setkat formou sběrného dokumentu Nebe, peklo, Lucie, ve kterém tým Česká televize točila zpěvačku celý minulý rok.

„Česká televize točila velký dokument, má asi hodinu, hodinu a půl. Dnes jsem ho viděla poprvé před nějakými posledními střihy. A musím říct, že jsem u toho brečela i já. Je to krásný. Tereza Kopáčová, která to točila jako režisérka, odvedla skvělou práci,“ navnadila Lucie Bílá.

Lucie Bílá
autor: Martin Čuřík
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?