Ubytovna pro rodiče nemocných dětí v pražském Motole se musí vystěhovat

9. květen 2016

Pražská Fakultní nemocnice v Motole chce zavřít ubytovnu pro rodiče nemocných dětí. Přímo v areálu zařízení ji už 23 let provozuje Nadační fond Klíček. Vystěhovat se musí do konce července. Vedení nemocnice totiž chce v objektu ubytovat zdravotní sestry, pro které už nemá dostatek místa.

Ředitelku Klíčku Markétu Královcovou rozhodnutí zaskočilo. Doufá ale, že se s motolskou nemocnicí ještě dohodne na kompromisu.

„Ta situace je strašně nepříjemná; ta naše práce v podstatě možná i malinko supluje to, co nemocnice v mnoha zemích dělají. My pořád doufáme, že se tam nějaká vstřícnost najde,“ řekla Královcová Českému rozhlasu.

Motolská nemocnice ale ujišťuje, že se to pacientů nijak nedotkne. Místa pro rodiny nemocných dětí podle vedení má a snaží se je podporovat.

„My samozřejmě ubytování doprovázejících osob hospitalizovaných dětských pacientů, kteří jsou u nás v léčbě, dlouhodobě a plně podporujeme. Ročně umožníme ubytování více než 9000 doprovázejících osob,“ uvedla Ludmila Šimáčková z tiskového odboru nemocnice.

Spustit audio