Umí to s chytrými aplikacemi a proletěla se nad městem. Jaroslava Koubková oslavila sté narozeniny
Paní Jaroslava Koubková z Mladé Boleslavi 100. narozeniny oslavila netradičně, vyhlídkovým letem nad městem. Noblesní dáma, která šíří pozitivní energii a nechybí ji ani smysl pro humor, z výšky obhlédla svá oblíbená místa. Ráda chodí do divadla, na procházky do přírody i do města, vyleze na kopečky v Českém ráji nebo třeba na Petřín. Ze všeho nejraději tráví čas na chatě v Zakopané. A používá moderní technologie.
Letoun Klemm L 25, jehož originál létal v roce 1934, pilotoval vedoucí Leteckého muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi, Vladimír Handlík. Paní Koubková nad městem letěla nejen při oslavě stých, ale už i před čtyřmi lety, při oslavě 96. narozenin. Let se jí moc líbil, tehdy i tentokrát, jen si povzdechla, s humorem sobě vlastním: škoda, že to nebylo déle a výš.
K nejkulatějším narozeninám dostala přes 300 pohledů a přání. Vnuci se zmínili na sociálních sítích, že babička slaví stovku, a neznámí lidé pak paní Koubkové posílali přání ze všech koutů naší země i světa. Třeba z Martiniku, Thajska nebo z Nového Zélandu.
Radost jí dělá celá rodina, dcera Jaroslava i syn Ladislav (oba dostali jména po rodičích), vnoučata Renáta, Michal, David, Filip a Adam, a pravnoučata Markétka, Natálka, Maximilián a Marek. Být s nimi v kontaktu není problém. Paní Jaroslava má počítač, používá internet, facebook i chytrý telefon.
Její manžel žertoval s Vlastou Burianem
Narodila se v roce 1922 v Kladně – Kročehlavech. S manželem, známým fotbalistou Ladislavem Koubkem, se přestěhovali do Prahy, kde hrál za Spartu, a pak do Mladé Boleslavi, kde působil jako trenér v TJ Auto Škoda. Paní Koubková pracovala v Poldi Kladno a poté dlouhá léta v mladoboleslavském Čedoku.
Koubkovi se potkali se spoustou zajímavých lidí, například s Vlastou Burianem. Ladislav Koubek byl také veselá kopa. Jednou si nechal podepsat zatím prázdný, nepopsaný pohled od Vlasty Buriana, velkého fandy Sparty. Poté na pohlednici, nad Burianův podpis, připsal: „Posílám si sám sobě pohlednici“. A pohled adresoval divadlu Vlasty Buriana. Při následujícím shledání Burian Koubkovi pobaveně řekl: „Měl jste velké štěstí, Koubku, že jsem poštu ten den přebíral já. To by byla obrovská ostuda!“
Nejen tuto historku rodina zaznamenala ve zvukové stopě. S maminkou natáčejí její vzpomínky na dětství, mládí, na válečnou dobu nebo na léta prožitá s manželem. Aby si i další generace mohly poslechnout, jak to tehdy chodilo.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!
Vladimír Kroc, moderátor


Zločin na Zlenicích hradě
Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...