Umí tancovat, ráda se mazlí a rozveseluje pacienty. Fenka Sally pomáhá při canisterapii

31. březen 2022 13:30

Fence Sally jsou 4 roky a se svojí majitelkou, dobrovolnicí Markétou, chodí do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi rozveselovat pacienty. Sally umí tančit, vesele výt a ráda se s pacienty mazlí. Ti, díky takzvané canisterapii, alespoň na chvilku zapomenou, proč v nemocnici jsou.

Radost pacientů při návštěvě Sally v nemocničním pokoji, kde leží tři pacienti, sledoval i redaktor Radek Duchoň.

"My jsme vám přivezli Sallynku. Kdo by si chtěl pohladit pejska," uvedla do pokoje psí návštěvu dobrovolnice Markéta. Setkání nemocných lidí s fenkou je podle ní velmi pozitivní. Jeden z pacientů její slova vzápětí potvrzuje: "Je to dobrý, je to taková vzpruha a lidi to rozveselí."

Fenka Sally chodí do nemocncie moc ráda, protože miluje lidi. "Je to takový nemocniční dobrovolník," říká o ní s úsměvem Markéta. Vysvětluje, že ne všichni psi jsou totiž na canisterapii vhodní. "Pejsek musí být hlavně klidný, protože u nemocničního lůžka nemůže po pacientech skákat."

Koordinátorka dobrovolnického centra Klaudinánovy nemocnice v Mladé Boleslavi Zuzana Kaftanová uvádí, že momentálně mají 8 canisterapeutických týmů a celkem skoro 70 dobrovolníků. Další dobrovolníky nemocnice stále přijímá, mohou se hlásit přímo ve zdravotnickém zařízení.

autoři: Radek Duchoň , JMys
Spustit audio