Úterní Noční linka: Čtyřlístek a další české komiksy

20. únor 2024

I za cenu toho, že dnešní Noční linka osloví jen některé věkové kategorie, budou ty dvě hodiny na rozhraní končícího a začínajícího dne vyhrazeny příběhům. Zejména příběhům kresleným!

Před 80 lety se totiž narodil ilustrátor Jaroslav Němeček, autor komiksu Čtyřlístek. Kdy jindy si tedy připomenout doby, kdy jsme jako malí hltali nejen příběhy Fifinky, Pindi, Myšpulína a Bobíka, ale i komiksy s příhodami Rychlých šípů, novinové stripy s Ferdou Mravencem či dobrodružství Lipse Tulliana kreslíře Káji Saudka nebo příhody Seka a Zuly.

Na vaše příběhy, třeba o tom, jak jste na sběratelských burzách měnili drahocennosti za ohmataný komiks, který vám chyběl do série, čeká dnešní Noční linka s Borkem Kapitančikem. Volejte 731 800 900, k písemnému kontaktu se studiem využijte e-mail linka@rozhlas.cz nebo webový formulář níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.