V Americkém parku v Holešově se střílelo z děl. O víkendu tu vzniklo napoleonské vojenské ležení

6. listopad 2023

Život vojáků z napoleonských válek předvedli v Holešově. Skupiny vojenské historie tam vystavěly lazaret, polní kuchyň i dělostřelecké posty.

Jak vypadalo vojenské ležení, nebo jak silný je výstřel z děla. I to mohli vidět a slyšet návštěvníci Amerického parku v Holešově v neděli 5. listopadu 2023. Členové skupin vojenské historie jim v premiéře představili období napoleonských válek. Připravena byla ukázka francouzského, pruského a ruského regimentu, vojenského lazaretu, kuchyně včetně ochutnávek vojenského guláše, náhled do života žen a dětí, které vojáky doprovázely.

Akci s mikrofonem navštívil i redaktor Českého rozhlasu Zlín a přinesl nejen reportáž, ale i fotografie.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.