V detektivní komedii Splašené nůžky se mohou diváci zapojit do vyšetřování vraždy

Další letošní premiéra příbramského divadla zavede diváky do luxusního kadeřnictví Splašené nůžky
Další letošní premiéra příbramského divadla zavede diváky do luxusního kadeřnictví Splašené nůžky

Na malé scéně příbramského divadla Antonína Dvořáka má dnes večer premiéru komedie Splašené nůžky. V originální detektivní hře mohou do děje zasahovat i samotní diváci.

V příbramském divadle se tento týden otevírá nové luxusní kadeřnictví Splašené nůžky. Jak už název napovídá, jedná se o novou hru. Inscenace Splašené nůžky je detektivní komedie, v níž velkou roli kromě vyšetřovatelů hrají samotní diváci. Ti jako svědci musí vyšetřit zločin a usvědčit vraha.

Splašené nůžky napsal v roce 1963 německý dramatik Paul Pörtner jako interaktivní detektivní psychodrama. Koncem sedmdesátých let se námětu chopili Američané Bruce Jorda a Marylin Abramsová. Původní verzi přepracovali a vytvořili z ní komedii s detektivní zápletkou plnou herecké improvizace. Dodnes se hraje v Bostonu a je zapsána v Guinessově knize rekordů, jako druhý nejdéle uváděný nemuzikálový titul na světě (první je londýnské nastudování Pasti na myši).

Pod taktovkou Milana Schejbala se v rolích představí Martin Dusbaba, Eliška Nejedlá, Vladimír Senič, Petr Florián, Helena Karochová a Robert Tyleček.