V Kolíně se konaly mezinárodní závody mladých atletů

24. srpen 2011

V Kolíně se dnes konaly mezinárodní závody atletů do 19 let. Akci pořádal tamní atletický oddíl ve spolupráci s Visegrádským fondem.

Do Kolína se sjeli atleti z Maďarska, Slovenska a Polska. Českou republiku reprezentovaly dva celky - družstvo Kolína a výběr České obce sokolské. Výkony mladých sportovců sledovala i světová rekordmanka v běhu na 800 metrů Jarmila Kratochvílová: „Byla jsem hodně překvapená, když jsem se dozvěděla, že se tato akce uskuteční. Myslím si, že si to Kolín zaslouží. Teď je tu velmi pěkný stadion. Navíc se jedná o atletiku, kterou mám ráda, takže když jsem dostala pozvání na tyto závody, neodmítla jsem. Za tři dny také začíná mistrovství světa atletů, což rovněž ovlivňuje zdejší atmosféru. Už se těším na dnešní výsledky."

Atletický míting v Kolíně (3)

Takřka půlmetrový broušený pohár se znakem Kolína si nakonec odváží tým mladých atletů z Maďarska. V těsném závěsu za nimi vybojovali stříbrné medaile sportovci z Polska. Domácí kolínští atleti obsadili v konkurenci pěti týmů třetí příčku.

Mezinárodní atletický mítink zemí Visegrádské čtyřky patří k prestižním akcím. Rada velvyslanců této skupiny vybírala organizátora z více než dvou set padesáti žádostí. Šanci ukázat své pořadatelské schopnosti nakonec dostali právě kolínští atleti.

Atletický míting v Kolíně (1)

Atletické mistrovství světa začne 27. srpna a potrvá do 4. září. Konat se bude v korejském Tegu.

autor: Michal Trnka
Spustit audio