V Mladé Boleslavi vznikla virtuální učebna. Výuka anatomie je díky tomu efektivnější a zábavnější
Střední zdravotnická a Vyšší odborná škola zdravotnická v Mladé Boleslavi využívá virtuální učebnu. Díky aplikaci Human Anatomy je studium pro studenty zajímavější než za použití papírových modelů a řezů v atlasech lidského těla.
Učitelka Radka Benešová právě zaučuje nováčky. „Naši žáci se nově učí pracovat s anatomickými virtuálními brýlemi, které používáme hlavně pro výuku somatologie, tedy tělovědy. Vidí tam všechny systémy, například trávicí systém,“ vysvětluje Radka Benešová. „ Teď se právě dívají na kosti a snaží se pochopit, jak se jmenují česky nebo latinsky.“
„My jsme nesmírně šťastní, že se nám podařilo zapojit do tohoto projektu, protože v první fázi, která začala minulý rok v září, byly v celé České republice otevřeny pouze dvě učebny s virtuální realitou, a to v Šumperku a v Mladé Boleslavi. Letos v září došlo k otevření další učebny, a to v Karlových Varech,“ vysvětluje ředitelka Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy zdravotnické v Mladé Boleslavi Lucie Laurýnová.
Škola díky projektu Virtual Medicine získala 16 setů speciálních brýlí, televizi a vyučující prošli školením, jak ve virtuální učebně vyučovat. Vyučující může to, co je vidět v brýlích, promítnout i na obrazovku. Studenty výuka za pomoci moderních technologií baví. „Umím si lépe představit jednotlivé orgány a části lidského těla a můžu se kouknout i do průřezu,“ pochvaluje si výuku ve virtuální učebně studentka Míla Melničuková.
Nejnovější zprávy
E-shop Českého rozhlasu
Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.
moderátor Jan Pokorný


Tata a jeho syn
Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.