V písních Yo Yo Bandu najdeme známá i neznámá místa Čech

3. leden 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 02339711.jpeg

Hostem pořadu Tady to znám byl herec a zpěvák Richard Tesařík, člen kapely Yo Yo Band, v jejíž písních najdeme hned několik jmen českých měst a obcí.

Kladno, Karviná nebo Rybitví. To všechno jsou jména českých měst a obcí, které se objevují ve známých písních kapely Yo Yo Band. „Inspirací pro všechny tyto písně bylo Kladno. Když jsme tam hráli na plese, píseň Kladno jsme totiž museli pětkrát opakovat. Tehdy jsem si říkal, že by bylo dobré napsat písničku o každé díře v zemi,“ říká Richard Tesařík.

Řadu ze zmíněných míst i jejich okolí Richard Tesařík sám navštívil, a to i díky svému koníčku – rybaření. Má dokonce vlastní loďku na řece Berounce, kde tráví volné chvíle.

autoři: Pavel Vítek , nwe
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...