V písních Yo Yo Bandu najdeme známá i neznámá místa Čech

3. leden 2020

Hostem pořadu Tady to znám byl herec a zpěvák Richard Tesařík, člen kapely Yo Yo Band, v jejíž písních najdeme hned několik jmen českých měst a obcí.

Kladno, Karviná nebo Rybitví. To všechno jsou jména českých měst a obcí, které se objevují ve známých písních kapely Yo Yo Band. „Inspirací pro všechny tyto písně bylo Kladno. Když jsme tam hráli na plese, píseň Kladno jsme totiž museli pětkrát opakovat. Tehdy jsem si říkal, že by bylo dobré napsat písničku o každé díře v zemi,“ říká Richard Tesařík.

Řadu ze zmíněných míst i jejich okolí Richard Tesařík sám navštívil, a to i díky svému koníčku – rybaření. Má dokonce vlastní loďku na řece Berounce, kde tráví volné chvíle.

autoři: Pavel Vítek , nwe
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.