V příštím roce se řidiči ve středních Čechách dočkají nových silnic

10. prosinec 2014

Řidiči začnou v příštím roce jezdit ve Středočeském kraji po nových silnicích. Další důležité se začnou stavět a na některé si budeme muset ještě dlouho počkat. Novinky čekají i cestující na železnici.

Začít opravovat se má nádraží v Mladé Boleslavi, dostaví se tam i klíčový silniční průtah, takzvaná tangenta. Začne se pravděpodobně jezdit na opravené železnici mezi Mělníkem a Mšenem a živě se diskutuje o spojnici dálnice D1 a D11 přes Říčany.

Takzvaná tangenta, severovýchodní silniční průtah v Mladé Boleslavi, začne řidičům sloužit v listopadu příštího roku. Naváže na třídu Václava Klementa a ulehčí třeba frekventované Jičínské ulici a třídě Tomáše Garrigua Masaryka.

O rok později, v roce 2016, by se v Mladé Boleslavi mělo dočkat opravy desítky let chátrající vlakové nádraží. Správa železniční dopravní cesty, která bude opravu zajišťovat, ale nejdřív musí hlavní budovu získat do svého majetku od Českých drah. To je v plánu už příští rok v létě.

Správa železniční dopravní cesty už začala opravovat železnici vedoucí z Mělníka do Mšena. Lidé se ale báli, že ji chce firma zrušit. Za její záchranu proto bojovali i peticí, kterou podepsalo přes pět tisíc lidí. Že by se na trati mělo opět jezdit, potvrdil i mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.

Jihovýchodně pod Prahou s největší pravděpodobností už za pár let spojí brněnskou dálnici D1 a královéhradeckou D11 nová silnice. Prozatím nahradí plánovaný Pražský okruh mezi Říčany a Běchovicemi.

autor: duch
Spustit audio